Twitter’a tweet düzenleme özelliği gelecek

05.02.2019
136
A+
A-

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, Twitter’a tweet düzenleme özelliğinin geleceğini söyledi.

Twitter’a tweet düzenleme özelliği gelecek

Popüler sosyal medya sitesi Twitter ilk çıktığından beri, kullanıcılar atılan bir tweetteki yazım hatalarını giderebilmek için tweet düzenleme özelliği istiyor, ancak bu özellik bir türlü gerçekleşmedi.

twiter

JACK DORSEY AÇIKLADI

Twitter‘ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda, Twitter kullanıcılarının tweet düzenleme özelliğini çok istediğini ve bu konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Ancak söz konusu özelliğin, test edilmeden yayınlanamayacağını söyleyen Dorsey, daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı.

twitter

JACK DORSEY YENİDEN KONUŞTU

Geçtiğimiz cumartesi günü Jack Dorsey, tweet düzenleme özelliği ile ilgili yeniden konuştu. Tweet düzenleme özelliğinin geldiği taktirde, belirli bir zamandan önce atılan tweetleri düzenleyemeyeceğinizi ifade eden Dorsey, atılan bir tweetin 5 ile 30 saniye arası bir gecikme sağlanarak düzenlenebileceğini ifade etti.

Başka bir deyişle, bir tweeti yayınladıktan sonra söz konusu yazım hatalarını gidermek için 30 saniye içinde düzenle butonuna basmanız gerekecek, aksi halde tweet düzenleme özelliği kullanılamayacak.

twitter

NE ZAMAN GELECEĞİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Jack Dorsey, ayrıca bir tweette düzenleme yapsanız bile orijinal halinin gösterilmeye devam edeceğini söyledi. Twitter, her ne kadar bir düzenleme butonunun geleceğini bildirse de bu butonun nasıl kullanılacağı ve ne zaman geleceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak:ensonhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.