Pirinç Suyu Cildi Güzelleştirir mi? Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

04.02.2019
174
A+
A-

Pirinç suyunun cilde pek çok faydası olduğu söyleniyor. Peki nedir bu faydalar? Pirinç suyu cildi güzelleştirir mi? Pirinç suyu maskesi nasıl yapılır?

Pirinç Suyu Cildi Güzelleştirir mi? Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Pirinç suyu, çok uzun yıllardır Uzak Doğu’da bir güzellik ürünü olarak kullanılıyor. Son zamanlarda ülkemizde de bir hayli popüler olan pirinç suyu, özellikle cildi beyazlatma özelliği ile biliniyor.

Pirinç suyu cildi güzelleştirir mi?

Pirinci kaynatarak ya da soğuk suda bekletilerek elde edilen pirinç suyu, bol miktarda mineral içeriyor. B ve E vitaminlerinin yanı sıra 8 farklı esansiyel amino asiti de barındıran pirinç suyu, cilt için harika bir ürün oluyor.

Pirinç suyunun cilde faydaları

  • Pirinç suyu cildi nemlendiriyor ve yumuşatıyor.
  • Ciltteki gözenekleri sıkılaştırıyor.
  • Cilt lekelerini tedavi ediyor. Özellikle cildi beyazlatma özelliği ile biliniyor.
  • Güneş lekelerini de tedavi ediyor.
  • Kırışıklıkları iyileştiriyor, yaşlanma belirtilerini geciktiriyor.
  • Cilt rengini eşitliyor.

Pirinç suyu cilt için nasıl kullanılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi pirinç suyu, pirinç kaynatılarak ya da soğuk suda bekletilerek elde ediliyor. Bu suyu tek başına kullanabilirsiniz. Sabahları ya da akşam yatmadan önce pirinç suyu bir pamuğa dökün ve yüzünüzü dairesel hareketlerle silin. Ardından birkaç dakika bekleyin ve soğuk su ile durulayın.

PİRİNÇ UNU MASKESİ TARİFİ 

Bu işlemi düzenli bir şekilde uygularsanız, kısa süre sonra cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz. Öte yandan pirinç suyunu maske şeklinde de uygulayabilirsiniz. Aşağıya örnek bir maske tarifi bırakıyoruz. Bu tariften yardım alabilirsiniz.

CİLT BEYAZLATAN PİRİNÇ MASKESİ

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı süt
  • 1 çay bardağı pirinç

Hazırlanışı:

Pirinçleri öğütüp toz haline getirin. Toz halindeki pirinç ile sütü bir araya getirin ve iyice karıştırın. Karışımı temiz cildinize ve boynunuza uygulayın. 30 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa yapabilirsiniz.

MAHMURE ÖZEL

Yayın tarihi: 30.01.2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.