Çörek otu yağı nasıl kullanılmalı?

23.09.2018
401
A+
A-

Çörek otu yağı nasıl kullanılmalı sorusuna cevaplar veriyorum. Çörek otu yağının kullanım şeklini Saç dökülmesi, sivilce ve zayıflamak için anlatıyorum.

Çörek otu yağı nasıl kullanılmalı?

Çörek otu yağının kullanım şekli hakkında bilgiler veren çok güzel bir yazı hazırladım. Çörek otu yağının faydalarını ana başlıklar halinde sıralayabilirim: Zayıflamak, saç dökülmesini önlemek, sivilceleri iyileştirmek… Peki, çörek otu yağı nasıl kullanılmalı? Bilimsel araştırma ve deneyimlerime göre bilgilerimi sizlerle paylaşıyorum.

Zayıflamak için çörek otu yağı nasıl kullanılmalı?

Soğuk sıkım çörek otu yağı, insülin hormon dengesini sağlayarak dolaylı yoldan kilo vermeye yardımcı olabilir. Zayıflamaya doğal destek için çörek otu yağı içebilirsiniz.

Eğer, yoğun bir fazla kilo problemi yaşıyorsanız; sabah ve akşam yemeğinden hemen önce bir çay kaşığı çörek otu yağı içebilirsiniz. Az miktarda kilo vermeye ihtiyacınız varsa, kahvaltıdan hemen önce bir çay kaşığı çörek otu yağı içebilirsiniz.

Püf noktası: Çörek otu yağının tadını acı buluyorsanız, yağı içmeden önce bir bardak oda sıcaklığında suyu hazırda bulundurun. Yağı, çay kaşığıyla ağzınızda tutun; hemen üzerine bir bardak suyu için.

Saç dökülmesi için çörek otu yağı nasıl kullanılmalı?

Çörek otu yağının saç dökülmesini azalttığını daha önceki yazımda anlatmıştım. Protein, A, B vitaminleri, demir, magnezyum ve fosfor mineralleri içeren çörek otu yağı saç dökülmesinin azalıp yeni saçlar çıkmasına yardımcı oluyor.

Haftada iki kere saç dipleri ve uçlarına çörek otu yağını masaj yaparak sürün. Saçınızı bir bone veya streç filmle sarın. Bu sayede saç köklerine nufüz edecek ve daha güzel etki gösterecektir.

Geceden sabaha kadar veya en az beş saat saçınızda bekletin. Ardından kaliteli bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Püf noktası: Çörek otu yağıyla saç bakımı yapmayı unutmamak için telefonunuza alarm kurun. Örneğin, Pazartesi ve Perşembe günlerini saç bakımı için seçin. Telefonunuza kurduğunuz alarm çalınca hemen kalkıp bakım yapın.

Çörek otu yağı zayıflamaya yardımcı oluyor.

Sivilce tedavisi için çörek otu yağı nasıl kullanılmalı?

Doğal temizleyici özelliğine sahip çörek otu yağı, sivilce tedavisi için size yardımcı olabilir. Sivilcenin üzerine çörek otu yağı sürün. Durulamayın, cildinizde kalabilir.

Özellikle gece uyumadan önce sürerseniz, sabaha kadar hücre yenilenmesi etkisi sayesinde daha hızlı etki gösterir.

Çörek otu yağının faydaları nelerdir?

Çörek otu yağının oldukça fazla sayıda faydası var. Aşağıda, özetliyorum:

  • Kan şekerini dengeleyip fazla açık olan iştahı kapatır.
  • Saç dökülmesini azaltıp yeni saçların çıkmasını sağlar.
  • Saç derisindeki kepek ve egzamayı tedavi eder.
  • Vücuda doğal bir enerji verir ve yorgunluğu giderir.
  • Yağ yakma ve metabolizma hızını yükseltip zayıflatır.

Çörek otu yağı nasıl kullanılmalı hakkında bilgiler öğrendiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.